Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

Radíkov

Pozor, pozor,pozor,hlásí se vysílač Radíkov

Jaké to bylo poprvé ve škole…
(zápisky z deníčku Celesty z Boršického kopce)

Můj milý deníčku, svěřím ti své zážitky z mé první návštěvy ve školičce pro nás štěňátka, která se konala v Radíkově u Olomouce. Začnu asi tím, že už několik dní mi moje panička slibuje, jak se potkám se svými sourozenci a vrstevníky. Říká: „ No počkej až budeš v té škole, tam teprve uvidíš co všechno musíš umět.To už nebude jen mazlení a dovádění, ale tvrdá škola života.“ Já jsem ale nevěděla o čem vlastně mluví, vždyť už teď musím poslouchat. 

Až jednou o víkendu, vlastně již v pátek mě panička naložila do auta. Když jsem naskočila překvapili mě v autě již nasednuvší spolujezdci. Byli dvounozí, ale hlavně mě zaujali ti čtyřnozí.Jeden byl jako já, ale mladší a jmenoval se Kimi a druhý byl jiný asi z jiné rasy, byl celý hnědý a jmenoval se Sany.Takže to byli kluci a já se už v autě chtěla s nimi kamarádit.
Cesta trvala jen několik minut a už jsem vystupoval a mohla si pořádně prohlédnout mé budoucí kamarády z auta.
Moje panička se hned přivítala s jakýmisi dvounožci, kteří tam už byli a ti se na mě vrhli a začali se mnou dělat hlouposti, což se mi náramně líbilo.
Pak jsem dostala volno a mohla si dělat vše co jsem chtěla a tak jsem si začala hrát a Kimim a Sanym. Po chvíli se k nám ještě přidali další starší spolužáci a naše hrátky neměly konce. Když mě panička kolem sedmé odváděla domů značně jsem protestovala a vůbec jsem nechtěla odjet i když mi slibovala, že se sem příští den vrátíme. Když jsem přijela domů a snědla jsem večeři, usnula jsem jako špalek.
Druhý den tj. v sobotu jsem se nemohla dočkat, kdy vyrazíme. Konečně jsem se dočkala a odjíždíme do školy a jen jsem zvědavá co mě bude čekat a jestli mí kamarádi tam ještě budou.
Když jsme přijeli na mě již známé místo zjistila jsem, že v táboře je psíprázdno a liduprázdno.
Tak jsem se vydala s paničkou a našimi přáteli manželi Hradilovými na obhlídku tábora. Až na jeho konci jsme narazili na Radka Fialu. Od něj jsme se dověděli, co se dnešní den mí spolužáci učili. V první řadě se procvičovala chůze v kruhu a poté postoj pro posouzení při výstavě, která nás čeká již začátkem října v Poděbradech. Všichni se při nácviku zapotili a tak je po obědě čekalo osvěžení v místním rybníčku. Ale aby se nikdo při koupání nenudil proběhla jako hlavní bod ukázka vodní záchrany pod vedením již nám známého pana Fialy. I když voda měla jen 8°C moc se všem koupání líbilo a vraceli se všichni příjemně unaveni i se svými průvodci.
Jakmile nevrátili Cecilka a Falco ( Cyril), to jsou mí pokrevní příbuzní z CHS Boršický kopec, poskytla jsem společně s nimi foto pro některý ze zpravodajů.
Po našem pózování před fotoaparátem pak následovala přednáška MVDr. Petra Falty, který všechny naše dvounožce připravoval a seznamoval s možnými následky nesprávné výživy a také je upozornil na některé choroby s hlavními příznaky a následnou první pomocí, které by nás mohly potkat. Jak řekla moje majitelka :“ Přednáška byla zajímavá a velice konstruktivní, protože pan MVDr. Falta odpovídal i na konkrétní dotazy zúčastněných posluchačů.Myslím si, že tato přednáška byla pro všechny ať už začínající či pokročilé chovatel velice poučná a zajímavá.“ I když čas vymezený pro přednášku byl dvě hodiny nestačilo to. Dotazů bylo dost a dost , ale záchrana pro MVDr. Faltu ( ady nepřišel o hlas) se přiblížila s nadcházející večeří v místní restauraci.
Po vydatné večeři jsme se začali opět scházet v klubovničce, ale tentokrát za účelem pokecu a skamarádění s příjemným douškem skvělého moku. Je jasné, že tato aktivita má neomezenou dobu trvání a je dána výdrží a ta jak je známo u některých jedinců je úžasná a má dlouhé trvání.
No a je tu neděle poslední den naší školičky. Pro některé jsou rána krutá, ale povinnost volá, dnes máme vyučování spojené s ukázkou kadeřnického salónu, který se týká úpravy srsti.
Po příjezdu Berryho s páníčkem p. Petrem Hradilem začala ukázka úpravy srsti, kterou ním předvedl s potřebným komentářem p. Radek Fiala Úprava se týkala hlavy, hrudi, břicha a tlapek. Po důkladném prostříhání Berry omládl a zkrásněl a to jako budoucí psí dáma můžu posoudit.