Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

Pod vlajkou

Pod vlajkou - II. ročník Bohemia Cup

   deník Celesty z Boršického kopce

díl II.:"Ocenění mých výstavních schopností." 

Tak znovu otvírám svůj milý deníček do nějž se pokusím zachytit nové zážitky z mé druhé cesty na dvoudenní výstavní klání v Hradci nad Moravicí ku příležitosti 15. výročí trvání našeho klubu Novofundlandský pes.

Čím ale začít, snad příjezdem a uvítáním s mojí rodinou a kamarády. Byla jsem nadšena, že si zase budu moci zaskotačit s bráchou Falcem a i s dalšími vrstevníky či staršími kamarády. No bylo to suprové uvítání i s večerním posezením v klubovně, kde jsem potkala svou první lásku. Je faktem, že jsem v tu chvíli nevnímala nic ani povely mé paničky no však víš deníčku láska je láska.Druhý den mě čekalo moje první vystavování na tak důležité akci jakou určitě klubová výstava je, už z toho prostého důvodu, že se tu sešla velká konkurence. No musím se ti přiznat deníčku,že jsem se neukázala v tom nejlepším světle. Byla jsem z toho jakási nervózní a tak jsem ukázala, jak neumím poslouchat paničku když to se mnou pilně nacvičovala. Ale tady to bylo úplně jiné než když to cvičím sama na louce. Ta spousta psích holek a kluků mě až trošku vyděsila jestli to vůbec zvládnu. A tak jsem si řekla, že ukážu něco jiného než ostatní a snad tím upoutám pozornost a proto jsem se trošku poválela na zádech, ale to mě panička hned pokárala a já se opět začala chovat správně jako ostatní holky v kruhu. I když nám sluníčko a počasí moc nepřálo, tak vše probíhalo v klidu a pohodě. Na začátku naše psí kamarádka Lída Fialová jako vedoucí výstavy, která nám představila rozhodčí a milou návštěvu z řad V.I.P. a to B8ru Štěpánovou, která nám svoji lásku k nám čtyřnohým kamarádům náležitě ukazoval a tím, jak se s námi vítala, mazlila a pusinkovala.Potěšila každého z nás, jelikož nám předávala ceny za naše úspěchy na výstavě.

Den se přehoupl do své druhé poloviny a už čekáme pouze na vyhodnocení těch nejlepších z dnešního výstavního klání. Koukám do druhého kruhu kde je nastoupena pánská část novofundlandů a po očku sleduji budoucího nápadníka a musím uznat, že všichni stojí za hřích.

Po několika minutách se loučíme s dnešní klubovou výstavou a pomalu se přesunuji se svojí paničkou do chatky na jídlo a na krátký odpočinek.

To, co se odehrálo v několika dalších minutách vlastně hodinách mě úplně rozhodilo, že jsem se do toho vložila svým štěkotem, když situace na členské schůzi byla už neúnosná. A abych pravdu napsala, tak ani panička nechápe konání malé skupinky členů klubu, kteří se shlukli kolem p.Vaďury a p.Taranzy.No raději se vrátím k příjemnějším věcem. Teď se budu snažit popsat atmosféru NEW party, o jejímž průběhu mi panička řekla pár detailů.Po schůzi, která neměla konce, mě panička vyvenčila a dala mi jídlo a sama odešla, aby pomohla s přípravou jídla. Říkala, že to byl celkem fofr, protože těch kteří se sešli, aby připravili klubovnu a celou párty se sešlo „ habakuk“ (hodně) a tak jim šla práce od ruky, že párty mohla začít asi po hodince těchto příprav. Párty začala p. Bára Štěpánová několika písničkami a pak se každý věnoval tanci, zpěvu, jídlu a mužská část osazenstva ženám.V průběhu párty se prodávaly i losy, na které mohli jejich majitelé vyhrát hodnotné ceny od odznáčků ze siluetou NF psa přes ponožky,hrníčky, deky až po krmivo pro nás a jako hlavní výhry bylo plastové okno. I když panička se vrátila kolem půlnoci, akce však pokračovala až do pozdních nočních či spíše ranních hodin.

A už je tu neděle, druhý den Bohemia cup. Je ráno a já jsem plná elánu a mám i předsevzetí, že dnes se budu snažit o něco lepší, to protože vím jak už taková výstav probíhá.

Dnes se mi zdá, že výstavy II. ročníku Bohemia cup. Naše přejímka proběhla vlastně už včera a tak se s paničkou soustředím na to, až nás zavolají do výstavního kruhu. Vítá nás Radek Fiala a představuje rozhodčí a i Bára Štěpánová nás opět potěšila písničkou na uvítanou. A už se začíná s těmi nejmenšími z třídy „puppy“. Dnes se mi zdá, že výstava má rychlejší tempo a už nás volají do kruhu. Při příchodu do kruhu jsem zaregistrovala, že dnes nás posuzuje pan rozhodčí a tak se chci ukázat a opravdu se snažím. No a jak si myslíš, že jsem dopadla deníčku? Mě, ale i paničku rozhodčí překvapil a potešil, když jsem skončila na 3.místě v třídě mladých. I když jsem byla jen „ velmi dobrá“ v očích svojí paničky jsem stále nejkrásnější. Nyní máme s paničkou v plánu zlepšení mé kondice a mého umění se předvést na výstavě.

Po tomto sportovním klání si užívám skotačení s bráškou, který mě svedl k nekalosti a tou bylo brouzdání v námi milované vodičce, která protékala campem v krásných kaskádách.No víš deníčku opět jsme dostala vyhubováno, ale to jen proto, že jsme měly odjíždět domů a já byla celá od hlavy až po ocas. Mě se ale vůbec nechtělo odjíždět a tak jsem si tímto aspoň na chvíli prodloužila svůj pobyt mezi přáteli, ale jen do doby než jsem oschla. Pak nastalo velké loučení s mojí psí rodinou a také panička se rozloučila, jak s dvounohými, tak čtyřnohými kamarády. Nastupuji do auta a vyrážíme domů.

Už jsem doma a panička vybaluje, já sedím v kuchyni zasněná koukám do zdi a vzpomínám na krásné chvíle prožité za poslední tři dny aje mi až z toho smutno u srdíčka. I Majka – to jo moje panička si toho všimla a hned mě ujišťovala , že se za pár měsíců o prázdninách opět uvidím s většinou kamarádů na dovolené. Už se moc těším bude to totiž celý týden radovánek, odpočinku a nových zážitků. Slibuji ti deníčku, že se s tebou opět podělím o všechny mé zážitky. Teď už se ale loučím, protože mě už bolí tlapka a pořádně mi vyhládlo, tak půjdu něco malého zakousnout.