Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

Koryčany

Koryčany 2005

deník Celesty z Boršického kopce

díl III.: Těžko na cvičišti – lehko na výstavišti

 Můj milovaný deníčku, tentokrát zaplním tvé stránky z týdenní dovolené našeho NF klubu. S jejich zápisem mi pomůže moje majitelka – Majka. Dovolená se odehrávala v rekreačním středisku „ U klokana“ v Koryčanech uprostřed Chřibů. Organizátoři vybrali místo v krásném prostředí s milou a vlídnou obsluhou a všichni jsme se přičinili o skvělou atmosféru.

 A teď už k událostem celého týdne, doufám jen, že má hlavinka si vzpomene na všechny zážitky, protože jich bylo opravdu moc a už ani nevím kde začít, tak snad pěkně od začátku.

 Po urputné a důkladné přípravě u nás doma a po domluvě s dalšími členy NF Hradilovými s Berym, jsme společně vyrazili na místo našeho vysněného odpočinku. I když náš pan doktor, ke kterému chodíme říkal, že my pejskové máme dovolenou vlastně pořád.

 Když jsme dorazili na místo, přivítali jsme se s našimi známými. Majda s dvounohými a já s mojí přítelkyní Aishou, Vali a s bráškou Falkem. Poté nás Klára Menšíková jako hlavní organizátorka a referentka přes postýlky, ubytovala v chatce a připravila nás na to, že ji budeme společně obývat s Bárou a Inou  a taky mojí chovatelkou Luckou Výstupovou. Noa tak jsem byla plná očekávání z opětného shledání s mojí rodinou. Už se to sjíždí a kromě těch, kteří už tu jsou jako je

 Mariánka,Dan,Aisha,Valinka,Bery,Arkus,Falko,Alex přijíždí Lady,Charlie,Terka a spousta dalších a i naše Bára  a Ina. Těch kamarádů je tolik, že si jejich jména stěží pamatuji,ale snad jim to nevadí, že se jmenovitě v mém deníčku neobjeví, ale já na ně bubu myslet a vzpomínat a těšit se na další společné akce.Musím se ti přiznat deníčku, že jsem se s mojí sestrou Bárou po jejím příjezdu musela vyjasnit pozice v chatce a tak jsme se do sebe pustily hlava nehlava až nás naše paničky musely srovnat, abychom se uklidnily. No a pak už bylo všechno O.K. My si to vyříkaly a začaly se k sobě chovat zase jako rodina.

 První akce, která se uskutečnila byla návštěva zříceniny hradu Cimburk,  na kterou se vypravili nejen dvounožci, ale i mí kámoši.Já však musela zůstat doma tedy v kempu a podniknout vlastní výpravu za poznáním okolí,byla jsem totiž indisponována vůči mým kamarádům opačného pohlaví. Snad tato identifikace mé indispozice je dostatečná a ti co se účastnili kempu ví o čem mluvím!?!

 Začátkem týdne nám trošku nepřálo počasí a tak jsme my čtyřnozí mazlíčci zůstali v chatkách pod dozorem statných ošetřovatelů většina dvounohých, v počtu asi šesti plně obsazených vozů se vydala na obhlídku hradu Buchlo. Majda byla s prohlídkou spokojena a byla prý zajímavá, poučná a díky Honzovi Fialovi i zábavná.

 Konečně se počasí umoudřilo a tak jsem se od Majdy dozvěděla, že dube soutěž „ o Nejlepšího záchranáře svého mazlíčka“. Naše účast byla do poslední chvíle nejasná, ale organizátoři (Fialovi a Klára) nám dali šanci se taky ukázat atak jsme startovaly z poslední pozice, to abych zbytečně nedřáždila pánské psí osazenstvo soutěže. Moc jsem se těšila a tak ti popíšu, jak trasa závodu probíhala. Před startem mi Majka zavázala loket a pak start, hurá na trať.Jako první disciplína bylo polykání vitamínu v tabletách, tak to jsme zvládly na jedničku, druhá část pětiboje  omytí zadní tlapky – taky v pohodě. Třetí disciplína bylo vyrobení a nasazení límce, kdybychom i snad chtěla svoji tlapku odvázat. Límec musel držet na mém krčku aspoň 5 vteřin!!!! I tuto část dráhy jsme splnily a už se blížíme k předposlednímu stanovišti a zde mi Majda musí obléknout triko a pak je zase sundat. Zvládáme to a už se řítíme k poslední kontrole, musím se vložit do postýlky jako marod – na bok, hlavinku položím na polštářek a pak mě Majda zakrývá a já si rochním a stop – už je tu konec. Ještě  kontrola obvázané nožky a máme nějaké trestné body, protože mi malinko obvaz sklouznul. Poněvadž jsme byly jako poslední na startu, čekáme s ostatními na vyhlášení výsledků a tak se Majda i s ostatními vrhla do úklidu tratě tak, aby totu vypadalo jako dřív.

 A už je to tu – výsledky soutěže. Hlavní porotce Radek Fiala čte výsledky. Já jsem, pokud dobře počítám osmá a kdo byl nejlepší? Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách, samozřejmě s naším souhlasem.

Všem svým soupeřům gratuluji a přeji hodně dalších úspěchů v podobných závodech. A my ostatní se budeme snažit se příště zlepšit a třeba se na bednu taky někdy dostaneme, když to nevyjde nevadí, hlavní je se zúčastnit.

 Další akcí, kterou jsme pořádají poradci chovu & copany je nácvik vodní záchrany. Kurz probíhal dvě odpoledne a i já se s ostatními vodními záchranáři účastnila.Plavání a vodní záchrana probíhala na přehradě v nedalekých Jestřábicích. Kromě přinesení aportu, probíhal i výcvik s figurantem ( Honza Fiala). Já osobně se účastnila jen jedné lekce, ale potěšila jsem paničku tím , že naše společné hodiny kondičního plavání na rybníčku v Radíkově nepřišly vniveč a byly zúročeny. Ale základy jsou položeny a to je důležité. Hlavně techniku plavání musím zlepšit. I ostatním kamarádům hlavní plavčík a trenér poradil co a jak dál trénovat  a zdokonalovat, abychom všichni připraveni na další kurzy. Tím ale naše výuka nekončí, nyní se soustředíme v posledních třech dopolednech na předvádění na výstavách. Připomeneme si to, co už umíme a zároveň se soustředíme na lepší spolupráci  s našimi pánečky při vystavování. Tyto lekce byly pro mě zakázané, ale moje Majda se jich účastnila a pochytila něco teorie a tak můžeme zkoušet a pilovat v soukromí.A co se týká výsledků našich mini výstav, byly pokaždé jiné, což znamená, že jsme někdy tvrdé palice a nedáme se lehce zmanipulovat a také i páníčkové nejsou vždy na 100% v kondici.

 Návštěvu Cimburku a Buchtova zakončila třetí, nejzajímavější památka okolí, a tou byl zámek Buchlovice. I na tuto prohlídku se vypravila část človíčků bez naší přítomnosti, tak jako při návštěvě Buchtova. A tak se o nás opět starali statní ošetřovatelé, ale neboj deníčku, byli na nás hodní „no jak jinak, že?“

Když se počasí umoudřilo do té míry, že oskárek svítil jako o život, rozhodli se někteří dvounozí, že nás budou následovat v plavání, a že navštíví místní krásné koupaliště, vzdálené několik set metrů. Kromě Majdy to v prvních dnech byla i Klára, Julča,Honza,David,Břéťa a další a další další….., kterým to nevadilo a taky si šli narovnat záda a osvěžit se. I když voda měla od 18-20 °C, prvotní šok zanikl po několika tempech v bazénu.

 Tak to vidíš deníčku, bylo toho moc, co se tu událo a má hlavička už neví jak dál a tak nechám Majdu, aby napsala ona pár postřehů z naší super dovolené.

 No tak dobrá Celdo, já se pokusím ještě něco málo přidat a doplnit a to, čeho se účastnili hlavně pánečkové, protože jak čtu tvé řádky zdá se, že jsi obsáhla všechno.Začnu asi tím nejdůležitějším,  a to posezením  s naším domácím lékařem MVDr. Novákem, který nám formou odpovědi na naše otázky objasnil některé nemoci a další témata jako očkování (vakcinace), torze žaludku, displazie kyčli – loktu, paraziti. Dostalo se na všechny otázky, které jsme na pana doktora měli. Nejen, že jsme si již některé vědomosti oživili, ale dověděli jsme se i spoustu nového.

 Následný den dopoledne pak proběhla ukázka návštěvy lékaře – stabilizační poloha a mezi další otázky patřilo čištění uší, očí, stříhání drápků, kontrola mordy a ukázka pomůcek na odstrnění klíštěte z kožichu našich miláčků, kterou připravili Barevní a Klára. Kromě těchto aktivit bych chtěla připomenout naše společná večerní posezení, která se většinou protáhla do časových ranních hodin za doprovodu kytary v rukách písničkáře Radka a v určitých okamžicích i Břeti a našeho objevu – harmonikáře Honzy. Mimo jiné i my jsme dokázali, že jsme hraví a soutěživí a to ve hře na pantomimu. Byli jsme rozděleni na 2 družstva a každé družstvo hádalo větu ze tří slov družstva druhého, kdy 1 člen hádajícího družstva tuto větu ukazoval pouze pomocí pantomimy. I tato hra má své excelentní hráče jako Marka, kterému už nikdo neřekne jinak než „rezavý hřebík“. Líčení epizody s rezavým hřebíkem by v psaném slovu nevynikla, proto ti, kteří neví o co jde, požádejte účastníky hry o osobní převyprávění, protože atmosféru na papír nedokážu zachytit a ta je nejdůležitější. Klání družstev skončilo ramízou tak výhra 0,5l Fernet Stocku se dělila mezi všechny.

 Což mi připomíná, abych napsala pár řádků o naší starostlivé obsluze, která se starala o naše bříška a vyschlá hrdélka. Jak obsluha, tak hlavně pan správce, byli milí a dělali co nám na očích viděli, největším kulinářským zážitkem bylo pečené selátko na rozloučenou. Už ale po několika dnech výborného jídla, někteří upozorňovali personál, že pokud se doma nevejdou do oblečení, které není v pase na gumu, tak přijdou podat reklamaci s žádostí na nákup šatstva větší velikosti. Ale ani naši organizátoři kempu se nenechali zahanbit a připravili pro nás grilované kuřecí staeky. No byla to bašta , co Vám mám povídat.Moc díky.

 Na samotný závěr dovolené nás čekala trocha přemýšlení a návrat do reality života v podobě schůze naší členské základny NF klubu. I když nezačala ve stanoveném čase, protože jsme čekali asi 20 minut na některé členy, o nichž se mělo jednat na schůzi. Protože company pod vedením p.Vaďury či jejich zástupci nedorazili, proběhla tentokrát celá schůze v příjemném, přátelském a rozumném duchu, kde jsme se konečně bavili i o našich miláčcích a akcích, které pro ně připravují členové klubu s organizačními schopnostmi.Nemuseli jsme tak poslouchat samé nesmyslné protesty, petice a nařčení, která jak to vidím já byla bezpředmětná a neopodstatněná.

 Tak a to je už úplný závěr našeho týdenního pobytu a tak bych na závěr mého příspěvku chtěla poděkovat všem organizátorům za super akci. Už se těším s Celdou na další takovou, protože po třech letech to byla opět jedna z dovolených,m které jsme si užila já i Celda se svojí indispozicí. Ještě jednou moc a moc díky Barevným a Kláře

 Majda

 No ty jsi se nějak rozepsala Majdo, už jsme Ti chtěla říct, že je to můj deníček a ne Tvůj. A i já moc děkuji všem, že to atm se mnou vydrželi a doufám, že na příští akce budu fit a v pohodě. Deničku, tak to je vše a prý se chystá opět kurz vodní záchrany a výstava. Tak se těš až přijedu s novými zážitky.

 Celda