Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

Silvestr

Chlupatý silvestr

aneb

díl V: Zapadlý vlastenci v Koryčanech 

Tak se nám rok přehoupnul do nové „ pětiletky“ a já ti milý deníčku musím svěřit své postřehy z bujarých oslav přelomu roků 2005 a 2006.

Začnu jak už tradičně přípravami a cestou na naše oblíbené místo roku 2005. Už v pátek před odjezdem Majda začala balit věci a já jsem si myslela, že už nastal čas odjezdu, ale ouha, panička si odjela do práce a já zůstala doma v rozpacích. V sobotu ráno, ale nastal čas odjezdu nastal a já s radostí, že zase uvidím své kamarády a to jak čtyřnohé tak dvounohé, rychle naskočila do auta a vyrazily jsme. Cesta ubíhala v poklidu i přes počáteční obavy z nesjízdnosti cest a případných navátých jazyku. Ale hoši od úpravy silnic se pochlapili a cesty, kterými jsme projížděly, byli upravené.

Konečně jsme dorazily do Koryčan a nastal malý problém se zaparkováním, protože je tu až 40 cm sněhu a průjezd k chatě není možný a tak zůstáváme jako ostatní stát dole u silnice. Nejprve vyrážíme s paničkou okouknout situaci a pozdravit se se smečkou, protože přijíždíme mezi posledními.

Čekáme pouze na osobu nejváženější a hádejte kdo to je …POZOR …. už se blíží je to náš milovaný předseda a celou družinou.Uvítání bylo vřelé, tak jako vždy, my to už ani jinak neumíme.

Prý abych se trochu unavila, jsem nucena chodit s Majdou do auta pro věci a to celkem třikrát. Nevím proč sebou na tu jednu noc tahá tolik věcí, když mě stačí miska a žrádlo. No, to jsou dvounožci. Po přinesení všech věcí z vozu jsme se ubytovaly v malém útulném pokojíčku.

Hurá teď nastává období povídání, mazlení, přátelení a pokud to bude potřeba i vychovávání mladší populace. A jak jsem si mohla již všimnout je zde zastoupena.

 

Také Majda se zapojuje do hovoru a bujaře diskutuje se všemi zúčastněnými o všem možných tématech. Například se dovídám jaké bude dnešní silvestrovské menu. Bude prý prejt a brambory, kuřecí prsa zapečená s broskví a hranolky a pak ještě vepř. řízek a bramborový salát. To si budou baštit můj deníčku, ale jen pánečkové a my se budeme muset spokojit opět s naší vitamíny a minerály vyváženou stravou ve formě granulí i když budu upřímná deníčku jsem vděčná i za ni. V našich kuloárech se šeptá, že také dostaneme nějaké pamlsky, takže se můžeme těšit.

 

Je to tady, panička mi dopřála i několik kousků piškotů, ale blíží se Terča (ta má pamlsky zakázané) a i přes varování Majdy se nechystá k odchodu a tak jí musím dát výchovnou lekci.A už dostávám nadáno od Lenky a Oťase Hajdových, jelikož jsou majiteli Terči a jsem neprávem označena za „krvelačnou bestii“. A tak mi říkali až do konce víkendu, ale můj milý deníčku já jsem si jen hájila svůj kousek žvance. I přes popis situace z mého pohledu určitě se k vám donesou i jiné verze, ale těm prosím nevěřte. Tak pomalu plyne den a nejen pánečkové, ale i my se těšíme jak oslavíme konec roku 2005. Začíná se již odpoledne, kdy někteří dvounožci po probdělé noci dne předešlého na několik hodin hodili svá znavená těla do horizontální polohy, aby dnešní nápor vůbec vydrželi. Večerní pokec je prokládán hrami a také zpěvem s doprovodem známého instrumentalisty a zpěváka Rádi Fialy.Po uvítání nového roku a popřání si toho nejlepšího v roce 2006 se ještě pokouší dvounožci znovu o zpěv, ale úderem druhé hodiny i ti nejzdatnější vytrvalci, jako jsem já, jdou spát. Pár hodin spánku uteklo jak voda je opět za okny den a já chci ještě před snídaní na vycházku a tak Majda musí vstávat.

Po snídani se vypravuji s Majdou na procházku zasněženým městem, abych si vyvětrala hlavu a pořádně si protáhla tělo. Když jsme se vracely, probíhala u všech auťáků brigáda na jejich vyproštění s závalů sněhu, abychom pak plynule všichni opustili rekreační středisko U klokana.

Čas letí jako bláznivý a mi se začínáme balit, trochu uklízet a začínáme nosit věci do aut a na mě padá tíseň a smutek deníčku, musím se rozloučit se svými kamarády a kdo ví, kdy je zase uvidím. Jen doufám, že to bude brzo, brzičko. Tentokrát Majda prý své připomínky psát nebude, protože jsem to všechno vylíčila jen v těch nejlepších barvách a tou je přece fialová. Tak to je vše……….

 

Haf, haf Celda