Dovolená

 Zahradiště 2007
 aneb

díl XIV.:…do roka a do dne budeme zpět …

Můj deníčku kroky mílovými se vzdaluje týden v kterém jsem si s Majdou užívala báječné dny dovolené s přáteli v kempu v Zahradišti u Radostína.Náš odjezd se však zkomplikoval, protože se Majdě podařilo nabourat naši „máničku“. Mánička je Majdino auto a podařilo se jí zrušit její pravou přední část.Proto jsme požádali Majdinu sestru Vendulku jestli bude tak hodná a odveze nás na místo, kde budeme trávit dovolenou. Vendulka souhlasila a tak spolu s manželem nás v sobotu večer naložila do prostornějšího autíčka ( bylo to kombi ) a vyrazili jsme. Cesta po dálnici ubíhala a tak jsme kolem půl osmé dorazili na místo určení do kempu v Zahradišti. Už na první pohled nás nadchla blízkost vodní plochy,na kterou jsme byly upozorněny kamarádkou,zařizovatelkou,Lenkou.

Po bouřlivém přivítání jsem s osádkou vozu navštívila místní bistro, kde Majda měla schovánu večeři a Véna s Metulou se občerstvili před cestou zpátky.Pak už jsme vybalili z auta všechny dovezené věci a rozloučili se s našimi řidiči s přáním šťastného návratu.

Majda se pustila do vybalování věcí na spaní, skládacího křesílka, mojí misky na žrádlo a kbelíku na pití, protože jsem byla z auta úplně vyprahlá. Po uhašení žízně se šineme k ostatním na večerní klábosení.

Druhý den je sice neděle, ale již od ranních hodin využíváme každou minutu. Dopoledne napřed probíhá výborovka klubu a pak v 11 hodin začíná členská schůze, kde se mimo jiné dovídáme možné nominace na členy výboru našeho klubu. Kromě těch co si užívají dovolené sem dorazili Páčovi a také přijeli i Holleshovi. Co dalšího jsme řešili si už dvounožci přečtou v zápisu, který bude ve zpravodaji.

Je po polední siestě, někteří se vyspali do růžova a úderem třetí se přesouváme k rybníku, který jsem zašla sama už otestovat.Dnešní výcvik je vyjimečný tím, že na nás dohlíží sám veliký „chudák“ Tomík a tak se snažíme s Majdou splnit všechny cviky co nejlépe.Také si znovu zkoušíme společné plavání pes a psovod, ale Majda je pomalá a tak to vypadá, že mě chvíli honí pak zase, že já honím ji.

Po splnění všech cviků a po kondičním plavání se jdeme osušit a Majda převléci, v tom já mám výhodu, že kožíšek si nesundávám.Na večer přijíždí Jiřka a Frenky, kteří budou spát s námi v naší chatičce.To bude možná „holaj duša“, ale zvládli jsme to, musela jsem jen Frenkyho trochu usměrnit a pak jsme spali všichni v klidu až do rána.

Je sice teprve pondělí deníčku, ale mě už hrabe a to doslovně. Při pobíhání na louce s Frenkym jsme si trošku zaskotačili, ale pak se vrhám k dírce od myšky a nedá mi to a začínám hrabat, jak říká Majda, nové vstupy do metra. Dnes nás opět čeká vodní průprava a důkladněji probíhá seznámení s naší novou hnědou kámoškou Elizabeth, mezi námi jí říkáme Elza, která přijela v doprovodu mopsí smečky a čtyřnohé kamarádky ši-tzi.Její majitelkou je Sylva, kterou doprovázel Pepa a ti se stali novými přáteli nejen nás, ale hlavně naších dvounožců.

Ještě se na chvíli vrátím k tomu mému zatmění mozku, která asi souvisí s mojí nabytou svobodou pohybu v kempu. Začala jsem si totiž koupat přední nožky v kbelíku, jelikož se mi až do rybníku nechtělo a tak jsem se stala deníčku předmětem diskuse vytvoření tabulky chování takových to jedinců ( kteří neustále namáčí nohy či tropí jiné nevysvětlitelné činnosti ) a moje panička se svými soukmenovci vyhotovila tuto stupnici.

 

Stupnice - nevysvětlitelných a opakujících aktivit psa

1.stupeň debil ….. namočení tlapek 1x

2.stupeň gebil ….. namočení tlapek 2-3x

3.stupeň gegebil...namočení tlapek 4-6x

4.stupeň gelda …...????

 

Další dny naší dovolené ubíhaly v poklidu a v duchu nácviku a upevňování již známých cviků vodní záchrany, tak abych mohla s Majdou uvažovat o první zkoušce. Ta by měla proběhnout v polovině září v Ruprechtově.

Idylku slunečného počasí na okamžik přerušil silný přívalový déšť, který se přes náš kemp přehnal v úterý na večer a všechny nás zahnal do chatek. Protože už bylo po večeři, tak jsem s Majdou na chviličku natáhly své znavené kosti na postýlky. I já „Brute“ jsem měla ustláno na postýlce na své oblíbené tlapičkové dece. Když se Majda kolem deváté večer probudila, rozhodla se jít podívat zda i ostatní už spí nebo se někde klábosí. Protože ještě stále pršelo tak bylo jasné, že venku v altánku se nesedí a tak zamířila do jídelny s tím, že tam určitě bude dnešní večerní seance. Ale smůla z našeho klubu tam nebyl nikdo a tak když Majda vyšla ven obhlédla chatky jen letmým pohledem, ale ve všech byla tma až na jedinou, kde bydlela Klára s rodinou, bráškou a Aishou, kteří se věnovali nějaké stolní hře.A tak se vrátila zpátky a znovu se přidala k spící smečce ve složení já, Frenky a Jiřinka.

Následný den se, ale Majda dovídá, že poradní oheň včerejší den plál u Fialových v chatce č 9 a přítomní osadníci se shodli a připravili návrh standardů nového plemene. A jaké jsou? To se dovíte od účastníků poradního ohně, protože se to popsat nedá.

A když jsem u těch standardů, tak se dělal průzkum chovnosti mezi dvounožci podle počtu zubů a není to žádná sláva. Musím říci, že s absolutně nejlepším výsledkem, a to všemi vlastními zuby se může chlubit p.Kytyr, který tímto pokořil Radka jakožto poradce chovu se svými dvě vlastními zuby.

Již v úterý se dvounožci rozhodli, že ve středu večer bude grilovačka a tak pověřili správce Pepu, aby zajistil v ceně večeře nějaké to masíčko, chlebíček, hořčici, koření atd. Pepa zajistil i naložení a zjistili jsme, že do ceny se vešly i špekáčky. Grilování předcházela příprava ohniště a dřeva.Honza (foťák) se určil jako hlavní dodavatel kulatiny a pak se s Břeťou a Radkem postarali o osekání větví a nařezání dřeva na potřebnou délku. Majda s Ivou jim pomáhaly se  přerovnáním větví k ohništi. Samotného grilování se ujala již sehraná parta pyromanů ve složení Iva, Břeťa,Radek a Honza.

Tentokrát se polepšili od posledního grilování v Budišově a rozvržení začátku akce bylo načasováno s předstihem, a tak maso bylo hotové přibližně ve stejném čase jako obvyklé podávání večeře. Musím i já pochválit mistry grilovače, protože jsem kousek od paničky ochutnala a byla to úžasná mňamka.Ještě v průběhu grilováni nás potěšil svojí návštěvou Igor, který musel Fíbí nechat doma, jelikož měla právě své dny.Když jsme všichni dobře pojedli a umyli si ručičky a někteří nožičky přišla řada na večerní posezení se zpěvem. Takové večery se protáhnou až do hluboké noci a končívají až druhý den.Jelikož už vím, že Majda když začne zpívat končí až s odchodem kytarového doprovodu, v klidu jsem si lehla k jejímu křesílku a podřimovala jsem za tónů kytary a zpěvu všech možných typů hlasů.

Je tu čtvrtek a Liduška nám naplánovala za podpory Kláry sportovní odpoledne.Soutěž se skládá s mokré a suché části.Tak abych vám ti to blíž vylíčila. Napřed jsme s Majdou plavaly k plovoucímu křeslu vzdáleného asi 10m od břehu, na kterém si musela panička vzít balónek a tkaničku.Balonek musela nafouknout a zavázat a společně jsme se vracely ke břehu. Po odevzdání balonku jsem já dostalo uzené vepř. ucho a Majda kelímek s objemem 0,3 l s piškoty a s pohledem upřeným na vodní hladinu jsme dobrůtky musely sníst v co nejkratším čase.Když jsme vše snědly, přeběhly jsme na louku a tam byl připraven slalom, který byl ztížen přenesením vody v misce a následným přelitím do pet láhve po horní okraj samolepky. Po dokončení slalomu se muselo ještě podlézt pod stříškou, která byla nad zemí asi 50cm a pak teprve bylo možné vodou z misky naplnit láhev. Této soutěže se zúčastnili všichni, což znamenalo 13 soutěžících. O nástupu na trasu jsme se dověděli ještě před samotným startem a jako první nastupovala naše nová černá kamarádka Sherry se svojí paničkou.Poté jsme nastoupili v tomto pořadí:Iza,Elza,Cary,Frenky,Odry,Majda,Celda,Ronny,Gema,Meda,Nero alias Gauner;Aisha a všichni se svými pánečky: Irča,Sylva+Pepa,Jarda,Jiřka,Vašek,p.Kytyr,Majda,Evča,Radek,Hanka,Lenka,Klára.

Všichni jsme soutěžili na plný plyn a i když si zapíši jen prvních pět pořadí neznamená to, že ostatní nebyli také úspěšní, prostě jsme vyhráli všichni a to nad žízní a nástrahami obou úseků tratě.Určitě jsem teď některé zmátla, protože jak u jmen psů, tak i člobrdíků uvedla jméno Majda.Tak není to převlečená moje panička do psí kůže, ale je to moje tetička učitelka Marijánka od Fialů, pokud je jméno zapsané mezi námi čtyřnožci.

 

Výsledky soutěžního odpoledne

Majda + p.Kytyr čas: 5:51:68

Gauner + Lenka

Aischa + Klára

Meda + Hanka

Celda + Majka

Jak je patrné z účastníků soutěže přibyli nám další účastníci dovolené. Dorazili až z dalekého západu, Vašek s Lady a Odry, kteří tak vystřídali v chatce Luďka s tátou s jejich holkama.

Další den plní Majda tajný úkol a vyráží s Jiřinkou a Frenkym do Velkého Meziříčí na přibližně dvě hodinky. Já jsem zůstala jako hlídka v chatce.Tím úkolem je zajištění dárku pro naši Klárku k jejímu svátku. Když Majda přijíždí je čas oběda a pak se scházíme pod altánkem a blahopřejeme Kláře. No a je tu poslední večer se zpěvy, zítra nás už čeká loučení a čekání na příští dovolenou.

Tak a je to taky polední dopoledne i počasí se s námi loučí, protože začíná chvílemi drobně mrholit.Balíme se a protože nás zpátky sveze Lenka s Honzou, tak Majda přenáší věci k jejich autu, respektive do chodbičky v chatce. Tady ale řádí žravá myška a dobývá se do igelitky na moje piškoty,proto je taška vynesena raději ven, aby mi nějaké zůstaly. Lenka po vypálení CD s fotkami z dovolené pro stálé zákazníky překontroluje uložení batožiny v autě a přidává tu naši . Všichni jsou už sbalení a loučí se. Já a Majda nastupujeme do auta ke Gaunerovi, ten se ale diví, kdo mu to zaléhává jeho prostory v autě. Ale podle Lenky si musí zvykat na to, že se nebude vozit sám, jelikož bude mít doma novou spolubydlící Booby, která přijede až z Itálie.

Cestou za Velkým Meziříčím na dálnici potkáváme tahač s návěsem, kde na plachtě jsou iniciály N.F.P. to musí být kamion pro fundláky? Konečně asi veze jídlo nebo i nějaké další věci pro nás, kdo ví? Deníčku Majda mi právě řekla, že toto auto viděla, asi týden po příjezdu z dovolené, jak projíždí ulicí za naším domem.

Klidná jízda rodinným vozem pomalu končí, jelikož již přijíždíme do Olomouce a Majda naviguje Honzu místo GPSky. Hurá vidíme náš dům a autíčkem vjíždíme do vchodu. Honza nám po vystoupení vyndává naše zavazadla. Gauner také na chviličku vystupuje a protahuje své tělíčko a dodržuje i pitný režim.Určitě se už nemůže dočkat, jak se vyvalí v autě a dál pojede už sám. Loučíme se s našimi kamarády a děkujeme za svezení domů, jinak bychom asi musely jít pěšky a to by asi neklaplo.Ještě zamávat na rozloučenou a už přenášíme do bytu všechny naše věci, které zatím ležely venku před domem na trávě.

No a to byl definitivní konec.Moc děkujeme za krásné chvíle všem účastníkům dovolené. Lence a Honzovi za ubytování a jídlo. Radkovi za pevné nervy při výcviku a Lidušce za roli figuranta a přípravu soutěžního odpoledne a Kláře pak za časomíru. Už se mi stýská po všech mých kamarádech a tak se těším až se zase uvidíme na další akci.Tou nejbližší je voda v Ruprechtově. Tak vodě zdar!!!

 

Haf, haf, haf

vaše Celda za přispění Majdy