Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

Víkendová návštěva

Víkendová návštěva v Zahradišti
aneb

díl. XIX. Líbánky s Gaunerem

Milá deníčku, musím se ti svěřit pro mě s nejúžasnější zprávou. Proto bez okolků půjdu k věci. Už od loňska se Majda snaží o to abych se stala maminkou.Vloni jsme to zkoušely v Rakousku, ale nějak nám osud nepřál a protože jsem letos na jaře začala hárat už o měsíc a půl dříve, tak se Majda rozhodla, že letos zkusíme své štěstí v domácích vodách. Majdě se líbil Nero od Celpaku, kterému všichni říkáme Gauner a tak učinila za mě nabídku jeho paničce Lence. Krytí mělo dle propočtů Majdy proběhnout počátkem července, ale moje hormony se splašily nebo spíš zmrazily a tak se vše posunulo až na den odjezdu na dovolenou začátkem srpna. Majda když to zjistila ihned Lenku informovala, hlavně protože musela odvolat dovolenou. Když volala Lence právě pekla oblíbené šneky pro účastníky dovolené jako prezent a tak se domluvila, že se zastavíme aspoň na chvilku v neděli. Při nedělní návštěvě se holky domluvily, že případné krytí podle předchozích vyšetření progesteronů proběhne až v týdnu jež následoval po dovolené.A tak Majda měla na prázdninám děti od obou sester.V pondělí a úterý Dominičku s Jiříkem a ve středu pak Metůdka a Elišku.Bylo to s nima prýma.

Ale ve středu jsem chytla nějakou virózku a tak se Majda rozhodla ve čtvrtek zajít se mnou k panu doktorovi. Po vyšetření a medikaci rozhodla Majda, že ještě pana doktora poprosí o vyšetření stěru.Pro nezasvěcené ověření plodných dnů.Když pan doktor založil sklíčko do mikroskopu chvíli koukal a řekl, že se máme zastavit hned následující den. Když jsme v pátek kolem jedné hodiny dorazily a došlo k odebrání vzorku, pan doktor Majdu překvapil informací, že v sobotu se musíme vypravit za ženichem. Pak se zeptal kam za ním pojedeme a když mu Majda řekla, že do Zahradiště, pan doktor pookřál a v zápětí se ukázalo, že v dětství pobýval v nedalekém Žďáru nad Sázavou. A tak zavzpomínal na tento kousek Vysočiny a řekl, že bude dobré vyrazit hned ráno. Po příchodu domů jsme o celé situaci informovaly Lenku a domluvily se na příjezdu.

A tak po krátkém sbalení několika věcí, jsme úderem půl sedmé ráno vyrazily směr Zahradiště.Když jsem zastavili na začátku kempu, nechala mě Majda vyvenčit a z bezpečnostních důvodů mě zase posadila zpět do naší „máni“.

Netrpělivě jsem čekala s čím Majda přijde. Po chvilce a snídani začalo namlouvání mezi mnou a Gaunerem. Dopoledne jsem na něj byla ještě nevrlá, ale odpoledne už jsem si dala říct, ale Gauner tím, že se už nemohl dočkat jak si užije vystřílel všechny náboje a tak se naše paničky po konzultaci s Jurou a Dášou jako pomocníčky rozhodly zkusit to následující den.Ale ouha Majda si sebou nevzala nic na přezutí a jak jsme dopoledne běhali v rosou smáčené trávě měla boty mokré a ani neměla sebou jídlo a toaletní potřeby.Zato si prozřetelně vzala aspoň spacák pro sebe a deku pro mě. No a tak jsme vyrazily do nejbližšího Hypermarketu do Žďáru nad Sázavou. Zeptali jsme se jestli někdo něco nepotřebuje a jeli jsem. Já jsem u obchodu čekala v autě a Majda rychle nakoupila vše potřebné i včetně tenisek. Po příjezdu jsme se navečeřeli a já se přestěhovala do chatky a Majda si zašla pokecat s kamarády. Druhý den ráno po snídani, jsme znovu zapracovali na štěňátkách, ale nezadařilo se.Dokonce je tomto aktu fotografická dokumentace a bylo vyhrožováno údajným zveřejněním v Nedělním Blesku a víš deníčku kdo je autorem? No přece Břéťa, nikoho jiného by to nenapadlo.Majda a Lenka se po neúspěšném pokusu domluvili na nedělní večer, který ale měl už proběhnout u Gaunera doma a to z jednoho prostého důvodu a tím byl konec dovolené. Po obědě jsme vyrazily domů,kde jsme si na chviličku odpočinuly a úderem sedmé hodiny večerní opět nasedly do Máni a uháněly směrem Benkovice.Ještě v Zahradišti si Lenka pomluvila s Fredym ( to je náš předseda) na pomoci při našem množícím aktu.

Když jsme přijeli do Benkovic, byli už všichni nachystání a čekalo se jen na nás.Majda se šla domluvit na postupu a místě samotného aktu. Po chvíli přišla zpátky a odvedla mě na dvorek, kde při na mě čekal už Gaunerek a tak při měsíčku jsme se snažili o početí našich psích miminek.Byla to romantika jako blázen  

 o)).

Pak jsem si šla odpočinout do auta a Majda zatím s Lenkou vyřídila potřebnou dokumentaci.Asi kolem půl jedenácté jsme se rozloučily a uháněly k domovu.

Pak už jsem netrpělivě čekala na 25.den po spojení s Gaunerem, abychom mohly navštívit veterinu a na sonu ověřit moji mateřství.Tak a je to tady, jdeme obě natěšené do veterinární ordinace.A pan doktor nám sděluje radostnou zprávu, že jsem maminkou a že přesnější počet nám řekne za dva dny až miminka porostou.Zatím jich napočítal šest. Hned po příchodu domů volá Majda Lence aby jí i Gaunerovi sdělila, že miminka budou a, že Gauner se tak stává poprvé tatínkem.

Deníčku, tak naše líbánky mají šťastný konec a o tom jak štěňátka přišla na svět a jak rostla se dovíš za maximálně 37 dnů.

Celesta