Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

kapitola V.

Tradice má jméno Zahradiště

Zápisky zpravodajky CHS Dunbar Moravia

1. – 9.8.2009

Milí čtenáři,

zatím poslední příspěvek, který přináším je z naší klubové dovolené, která se konala v areálu kempu v Zahradišti u našeho milého správce Pepy.Jak sám nadpis napovídá je to už tradiční místo na konání dovolené, ale i dalších akcí, jelikož se nachází uprostřed naší malé, ale krásné vlasti.

  Sjeli jsme se už v sobotu během odpoledne. My s Majdou jsme musely přežít dvě  kolony na dálnici.Tu druhou jsme, ale objely odstavným pruhem a odbočily po několika metrech na Žďár nad Sázavou. V kempu nás přivítali Honza s Lenkou a taťkou a Boobou a také manželé Rybovy s Arletkou, která se stala rychle naší kamarádkou, tak jako páníčci. Postupně pak přijeli Hudcovi s Ronou a Markéta s Martinem a Ebi a po delší odmlce i Hajdovi  s celou svojí početnou psí smečkou.

   Letošní dovolená byla opravdu relaxační, jelikož  s námi nebyl nikdo s lektorů vodního výcviku. V předešlých letech byla dovolená brána jako další výcviková lekce. I když jsme neměli odborný dozor nezaháleli jsme.  V rámci tréninku jsme naše mazlíčky i sebe zdokonalovali ve výcviku a v kondičním plavání. Někteří z nás si nasadili záchranné vesty, aby zdokonalili styl plavání. Tonda při nástupu do člunu a následném odtlačení do středu rybníku nám ukázal jak umí udělat parníček,

a tak jsme mu už jinak neřekli než Toníček – parníček.

 Terka vozila Toníčka a holky, za to Berča vozila taťuldu Gaunera, tak jak praví dobré mravy.

   Také jsme dokázali s manžely Rybovými  odbourat strach jejich  Arletky z plavání. Příčinou bylo velké množství hlučných lidí. Arletka totiž potřebuje svůj klid. Dokonce se jí to na tolik zalíbilo, že sama vklouzla do člunu a nechala se odvézt od břehu, aby mohla, tak jako my ostatní skákat  ze člunu a pak se řítit rychlostí blesku na břeh.

  Já jsme jak říká moje Majka vodní magor a tak jsem využila všechny možnosti kdy jsme se mohla vrhnout do vod přilehlého rybníčku. Ke svým hrátkám jsem zneužila dvě své nejlepší kamarádky Boobu a Ebi.  Obě dvě se vždy dali strhnout bez velkého přemlouvání k sprintování do vody za doprovodu křiku našich páníčku, že do vody se v tu danou chvíli nepůjde.

    Moje nová kamarádka Ebi alias Adorea Arcolan od Markéty a Martina se rozhodla v rámci krize si vydělat na krmivo vybírání mítného na cestě, která vedla kempem. Je pravda, že si mohla vydělat pěkné peníze, ale jelikož většinu dne na cestě prospala, tak to nebude asi stačit a nákup přenechá na své pánečky.

   Přátelé musím se Vám svěřit, že jsem si prožila i svoji první lásku.Mým vyvoleným se stal Toníček alias Agaton Arcolan, ale nebylo nám přáno ji do plnosti prožít, protože naši páníčkové usoudili, že na to máme ještě čas a tak jsme se vídali jen občas a z povzdálí.

   Musím konstatovat,  že letošní dovolená byla ve znamení sběru hříbků a dobrého jídla.

Pokud by probíhala soutěž o nejproduktivnějšího houbaře, tak s přehledem by vyhráli manželé Hudcovi  na druhém místě by se pak umístili Honza s Lenkou a na třetím všichni ostatní.Hudcovi dokázali každý den přinést nejméně dva plné košíky střední velikosti. Dokonce i Majka za dohledu zkušených houbařů Honzy a Lenky našla jedlé houby, které tak jako ostatní nakrájela a usušila.

   Takže hříbky byly všude kam jen oko dohlédlo, dokonce byla využita i vozidla a ukázalo se, že byla  pro sušení ideální.

Jídelníček:

Psát rozpis celého týdenního menu je zbytečné, protože všechna jídla byla připravena v nejlepší kvalitě a chuti,  kdo je ještě neochutnal, tak ten s námi musí na příští dovolenou. Opravdu byl skvělý, takže příště musíte s námi a zkusit vynikající kuchyni.

    Jídelníček byl zpestřen čtvrtečním grilováním a pátečním kuchařským uměním Majky

a Honzy přípravou pivního závinu.

Co se týče jídla měli jsme se královsky, protože jsme měli každý den zákusek.Majda dovezla kokosovou roládu, jadranské řezy a nechyběli ani tradiční  šneci. Lenka s Otou dovezli v týdnu české pralinky ze Žďáru nad Sázavou a v sobotu dovezla Gábi fedcupové  koláčky a Martina banánky z odpalovaného těsta.Všechny dobroty byly výborné a důkazem bylo, že se po nich zaprášilo.

   Na prodloužený víkend ve čtvrtek přijela Irča s Izy a Laďou, kteří přijeli i s do zlata zbarvenou domácí vinovicí.I když to vypadá, že jsou největšími pijáky této lihoviny opak je pravdou.

   V rámci dovolené se sešel i výbor našeho klubu, takže v sobotu přijeli Gábi a Fredy Holleschovi s Paris, Martina a Jura s Caesarem a Chasey a Vašek Kroupa s Lady a Odry.

Po dlouhém debatování si členové výboru zahráli nohejbal. Družstva se rozdělila na rodinu Holleschovu s Vaškem  proti  zbytku světa.Musím říci, že ani nevím kdo vyhrál, ale na tom určitě nezáleží, hlavně že si dvounožci zahráli a byla u toho děsná legrace.

 Děkuji mojí Majdě za pomoc při tvorbě tohoto článku. Zážitků jak čtete bylo opravdu hodně, proto přijměte pozvání na příští rok, aby jste je mohli prožít s námi.

Pro tuto chvíli je to ode mne vše a na další setkání s Vámi se těší     

                                                                  Vaše nová dopisovatelka z hanácké metropole                                                        

                                                                                                                         Berenica