Dunbar Moravia

Odkazy

Fedcup            Podpis   12439_195049268700_2161111_n

int(1)
Novinky

Nová rubrika ZDRAVÍ 6.3.2013

smile v této rubrice budou průběžně dolpňovány informace z tematikou zdraví a podmínek chovu smile

PF 2013 24.1.2013

Pf-2013

XVII. Slezská výstava psů Hlučín 13.5.2012

Berenička si přivezla ze XVII. Slezské výstavy psů ve třídě otevření V1, Vítez třídy, Krajský vítěz a 4.místo Nejlepší fena výstavy, rozhodčí Waldemar Mrowiec

527848_413774538644230_199916696696683_1402041_458209016_n_2

Na stránky přidány fotky z vodního výcviku v pasohlávkách 30.4.2012

Dsc_0118Dsc_0296-1Dsc_0654Dsc_0034

PF 2012 2.1.2012

Pf-2012

Starší »

kapitola XI.

Kemp „U jezera“– druhý víkend na vodě

                Vítej Jitko!!!!

Zápisky zpravodajky CHS Dunbar Moravia

4.6.-6.6.2010, Zahradiště

Zdravím všechny čtenáře našeho malého, leč vyjímečného občasníku v němž se snažím informovat o dění klubu a hlavně o akcích, na kterých jsem se osobně s Majdou účastnila. Letos už podruhé se scházíme s partou super lidiček na vycviku vodní záchrany, tentokrát v kempu „U jezera“ v Zahradišti. Vodní víkend tu pořádáme už po několikáté a jak mojí mamce Celdě, tak i mě se tu moc líbí, hlavně ta možnost jít si kdykoliv zaplavat z chatky do rybníčku. Tuto činnost miluji nadevše.

Účastníků víkedu se sjelo ještě víc než na vodní nádrž Těrlicko.Pejsků nás bylo 21 a lidiček o pár víc. No nádhera, pokoukáníčko na takovou spoustu lidiček co se věnují i když amatérsky, tak ušlěchtilým cílům jako je naučit nás zachraňovat Vás dvounožce.

Naše řady pro tentokrát rozšířila Trixi , Paris, Baddy a Artemis (Temi), kterou přijela podpořit Fíbí a sourozenci - Atlant,Apolón a Afrodíté.Určitě si říkáte, kdo že je to ta Paris, že by nás navštívil předseda s chotí, ne ne, dle sloganu my zíráme vy zíráte, není to kontrola shora, ale další maskot v podání bílé maltézačky Paris kamarádky Trixi. Tahle Paris je opakem mé fundlácké kamarádky Paris (Little Bear´s Paris) ať už do barvy či velikostí.

Já s Majdou jsme se domluvily na společné cestě s Baddym, Temi a holkama Jarošovýma (Zlatkou a Kájou). Smluvili jsme se, že se potkáme na ČS OMV za Prostějovem. Když Majda po příchodu z práce naložila vše do auta, vyrazily jsme. Cestou panička přemýšlela kudy holky pojedou. Najednou na dálnici před sebou spatří stejné auto jako mají Jarošovi, ale v kufru nevidí žádná psiska.Tak si říká, že to oni nebudou, ale jak jsme je začaly předjíždět uviděli jsme nejen pesany,ale hlavně za volantem Zlatku a tak jsme se zařadily před ně a jeli jsme pak už až na ČS za Vyškovem.Trochu jsme si odpočinuli, naplánovali trasu a s vidinou vychlazeného čepovaného pivíčka u Pepy v kempu, na kterou se těšila Kája a Majda, jsme vyrazili. Na konci trasi más malinko zaskočila objížďka, kterou holky šikovný zvládly.

Jako každou vodu Majda dovezla pečené šneky, pro ty kdo ještě neví, jsou to ořechové koláčky ve tvaru šnečí ulity. Stano tentokrát přivezl ne Tatranský čaj, ale variantu silnější Zbojnický čaj a tak se po večerním posezení stali všichni malými zbojníky.V sobotu ráno přijel Honza Zaňát a přivezl nový člun s elektromotorem, který pro nás obstaral a pasovla se tak na správce vozového parku.Dorazila i Irenka s Izy a měla pro nás překvapení.Darovala nám starý neopren a tak máme novou figurantku. Hurá, hurá !!!!! Máme novou utonulou figurantku pro nácvik vytažení tonoucího z vody, pojmenovali jsme ji Jitka.. Jitka tak nahradila Lojzu a Lojzku, kterou zažila moje mamka Celda. S Jitkou se mi pracovalo na výbornou i když jsme napřed nevěděla jak jí uchopit, ale Majda mi podala pomocnou ruku a já pak Jitku odtáhla až na břeh.

Odpolední výcvik nám zpestřil Igor svým rybářským výkonem. Chtěl ulovit nenasytného fundláka a tak na udičku si napíchnul párek a pytlíček piškotů. Nekteří z nám se napřed divili co, že to Igor předvádí, ale když ucítili vůni párečku pustili se do pronásledování. Dokonce i Parie se pustila do boje s rybářem a jeho návnadou.Největším jedlíkem se stala Temi, která návnadu s udičky utrhla.Odměnou pro včechny zúčastněné bylo rozdělení párku, bohužel piškoty se ve vodě rozmočili.

Na sobotní posezení si Libor přítel Evy připravil světelnou show se barevnými tyčinkami, super zábava i pro nás čtyřnohé chlupáče.

Nedělní ráno nás probudilo opět slunečné počasí a tak koupání a plavání nás včechny příjemně osvěžilo. My chlupáči jsme to uvítali,abychom si zchladili svoje vyhřáté kožíšky a naši páníčkové, kteří si malinko spálili svou pokožku, chladivou vodou schladili rozpálenou kůži. Na závěr setkání opět společné foto, na kterém už někteří chybí, protože odjeli o malinko dřív. Jsou to Kaděrovi s Emilkou,Bohouškem,Peťou a Trixi s Paris.

Pro tuto chvíli je to ode mne vše a na další setkání s Vámi se těší

                                                Vaše dopisovatelka z hanácké metropole

 

                                                                                                             Berenica